Nużeniec ludzki – przyczyny powstawania choroby zwanej nużyca

No Comments

 

Przyczyny dla których pojawia się nużyca to przede wszystkim zakażeniem jedną z odmian nużeńca – pasożyta, który niezwykle szybko atakuje ludzi, którzy nie zachowują podstaw higieny, ale również w sposób pośredni lub bezpośredni mieli styczność z nosicielem tej nieprzyjemnej roztoczy. Jak pasożyt, nużeniec składa jaja na ludzkiej skórze – najczęściej w okolicach mieszków włosowych, przez co po niedługim czasie na skórze pojawiają się jego larwy, powodujące ostre reakcje skórne. Zarażenie bezpośrednio od osoby będącej nosicielem bądź chorej jest możliwe, dlatego należy unikać bezpośredniego lub pośredniego kontaktu.

 

Oczywiście istnieją również osoby będące w grupie zwiększonego ryzyka zarażenia się nużeńcem, a należą tuta między innymi osoby po 60-70 roku życia, ale również osoby będące alergikami, posiadające obniżoną odporność, mające problemy z zaburzeniami gospodarki hormonalnej bądź lipidowej, a także osoby, które żyją w stresie, przez co są mniej odporne.

 

W wielu przypadkach leczonych przez https://nuzeniec.com.pl/leczenie , osoby będące narażone na atak pasożyta jakim jest nużeniec to osoby posiadające skórę łojotokową, mieszaną lub trądzikową, które to tworzą idealne warunki dla rozwoju pasożytów. Objawy na początku mogą przypominać reakcje alergiczne, stąd często nużeniec nie jest właściwie diagnozowany, co więcej, przypomina również zakażenia bakteryjne. Często nie mamy zbytnich objawów, jednak w momencie jego rozprzestrzeniania się na skórze, mogą pojawiać się wypryski, łuszczenie się skóry, świąd czy zaczerwienienia. Na skórze zakażonej nużeńcem mogą pojawiać się nieestetyczne grudki i krostki, które niezwykle przypominają zmiany trądzikowe.

 

Często choroby te łączą się, dlatego chorzy mają łącznie trądzik różowaty i pospolity i nużycę. Objawy mogą również obejmować problemy z zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi – wągrami, a jeszcze częściej przypominają alergię, co myli diagnostów i powoduje nieodpowiednie leczenie.

 

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *