Rozwód z małżonkiem uzależnionym

No Comments

Czasem jedynym dla nas ratunkiem z toksycznego związku jest rozwód. Koniecznie odwiedźmy stronę internetową kancelarii adwokackiej np chcerozwodu.info i znajdźmy jakiegoś dobrego prawnika, który pomoże nam rozwiązać nam związek z hazardzistą, czy alkoholikiem. W Rzeszowie czy też Lublinie, z pewnością nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu.

Kiedy mamy do czynienia ze współmałżonkiem uzależnionym, uzyskanie rozwodu jest stosunkowo łatwe, jeżeli jesteśmy w stanie to udowodnić. Konieczne więc będzie posiadanie na przykład wezwań do zapłaty, zaciągniętych zobowiązań i świadków, jeżeli zachowanie małżonka było uciążliwe lub wyniku dochodzenia agencji detektywistycznej. Ostatnia możliwość w ostatnich latach stała się bardzo popularna w miastach takich jak Kraków, Gdańsk czy Lublin.

Poza tym rozwód taki nie różni się niczym od zwykłego postępowania sądowego. W takim przypadku powinniśmy rozważyć, czy decydować się na orzeczenie o winie. Ma to znaczenie w powództwie o alimenty dla współmałżonka, ale jest zupełnie nieistotne dla świadczeń alimentacyjnych wobec nieletnich dzieci po rozwodzie.

Małżonek osoby uzależnionej może także zażądać, aby ustalenie udziałów w majątku wspólnym, z czym wiąże się każdy rozwód, nastąpiło z uwzględnieniem udziału, jaki mają małżonkowie w uzyskaniu majątku wspólnego.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *